28 листопада 2014 Автор статті:

16

69% українців та українок сьогодні мешкають у містах. Тут народжуються, навчаються, закохуються, одружуються, народжують дітей, старіють та помирають. Життя в місті відкриває безліч можливостей для розвитку та самореалізації, але разом з тим воно створює і чимало викликів. Сучасні жінки, які прагнуть створити сім’ю, народжувати та виховувати дітей, але водночас залишатися активними у роботі, громадській, благодійній, творчій чи іншій діяльності, зустрічаються з величезною кількістю перешкод. Доводиться йти неосвітленими вулицями, нести на руках дитячі візки у підземні пішохідні переходи та сходами будинків, стояти на зупинках поруч з місцями незаконної торгівлі алкоголем, довго очікувати в чергах у державних чи комунальних установах без можливості переповити чи погодувати дитину…

Чи дружні до жінок українські міста, і якщо ні, то як зробити їх такими? Це питання ставлять перед собою активістки Демократичного Альянсу Жінок, розпочинаючи проект “Місто очима жінок”. П’ять українських міст – Вінниця, Житомир, Київ, Львів та Миколаїв – будуть перевірені на зручність для жінок. За результатами моніторингу відбудуться фотовиставки, круглі столи та розпочнеться робота над вирішенням найбільш нагальних проблем у кожному місті.

Ми радо запрошуємо до співпраці жінок різного віку, статусу і професій. Ваш досвід на кожному етапі життя, у кожній окремій ситуації, допоможе зрозуміти найголовніші потреби жінок в сучасних українських містах. Студентки, мами, активні працюючі жінки, бізнес-леді, домогосподарки, громадські діячки, волонтерки… Вони користуються громадським транспортом, керують авто, ходять пішки, їздять на велосипедах… Вони працюють, відпочивають, проводять час з сім’єю, друзями та подругами, паралельно встигаючи робити безліч щоденних справ… Жінок багато – і у кожної свої маршрути, свої улюблені шляхи.

Учасниці проекту стануть першопрохідницями, які допоможуть нам побудувати бачення ідеального міста, дружнього до жінок. Описавши свій досвід життя, роботи, відпочинку і пересування у п’яти різних містах, вони уособлюватимуть усіх українських жінок, показавши та озвучивши ті проблеми, на які ніхто досі  не дивився їх поглядом. Адже безпека — це не лише пішохідні переходи, а ще й освітлення, зручність – не лише близьке розташування, але і відповідні години роботи, екологічність — не лише сортування сміття, але і наявність парків та скверів, яких в містах усе менше, і естетика полягає не лише у чистоті, але і у творчому підході до облаштування території.

Якщо ви любите своє місто, свій район, готові поділитись своїм досвідом життя у ньому, якщо знаєте, у чому вони є взірцем, а що хотілося б змінити відповідно до ваших щоденних потреб, тоді ми будемо раді бачити вас серед учасниць! Ви зможете не лише привернути увагу до проблеми, яка вас хвилює, але і допомогти безлічі інших жінок, які зустрічаються з такими ж викликами, задають ті ж питання і шукають альтернативні рішення.

Долучайтесь до проекту “Місто очима жінок”, щоб спільно працювати над створенням міст наших мрій!

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь за адресою women@dem-alliance.org
Проект здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США