26 серпня 2013 Автор статті:

_MG_5554Гарний настрій, незабутні враження та яскраві емоції подарував маленьким жителям Києва  та їх батькам Сімейний Фест. Демократичний Альянс Жінок організовував його під гаслом “Зробимо українські міста дружніми до сімей!”.

Сімейний Фест в парку ім. Т.Г. Шевченка зібрав близько 200 молодих сімей з дітками – для створення мапи дружніх до сімей закладів Києва та приємного проведення часу в колі родини.

Захід відрізнявся своєю дружністю до сімей з дітьми, адже поки старші хлопчики та дівчатка брали участь в майстер-класах, з молодшими можна було потанцювати під веселу музику, переглянути яскраві фото щасливих сімей на фотосушці та вивісити власні, сфотографуватися з казковими персонажами, послухати семінар від сімейних консультантів та, за потреби, переодягнути дитинку на спеціально облаштованому повивальному столику.

Завдяки партнерам Фесту дитячій студії “Пан Пух” малеча власними руками творила подарунки своїм батькам: діти розмальовували гіпсові фігурки і робили листівки, використовуючи техніку квілінгу.

А у затінку дерев найстарші діти опановували дивовижне японське мистецтво під керівництвом майстрів із київського клубу орігамі.

Семінар від Сімейного Клубу привернув увагу батьків та молодих пар, які планують щасливе сімейне життя.

Ключовою подією Сімейного Фесту стало створення дружньої до сімей мапи міста Києва. Гості  наносили на мапу їх улюблені торгівельні центри, кафе, ресторани та навіть державні чи міські установи і організації, які відзначаються дружньою до дітей інфраструктурою: пандусами для візочків, повивальними столиками, кімнатами для догляду за дитиною тощо.

Інтерактивну мапу можна знайти тут: http://bit.ly/kyiv4family.

“Саме дружність до сімей стала родзинкою Фесту. Наявністю місця для догляду за дитиною ми хотіли показати приклад того, як важливо, щоб громадські місця були облаштовані для комфортного перебування з дітьми різного віку.

Адже можливість бути мобільними, відвідувати різноманітні заходи і заклади дає батькам шанс залишатись активними, розвиватись в бажаному напрямку, водночас повністю насолоджуючись материнством і батьківством,” – вважає  координаторка Сімейного Фесту, голова Демократичного Альянсу Жінок Наталя Король.

Сімейний Фест став першою подією у рамках кампанії із популяризації дружньої до сімей інфраструктури. Протягом літа заплановано ще низку заходів.

IMG_5540

Довідково:

Кампанія “Зробимо українські міста дружніми до сімей!” спрямована на популяризацію відповідної інфраструктури в Україні. Вона передбачає створення інтерактивної мапи дружніх до сімей закладів, проведення інформаційних заходів для батьків та дітей, заохочення приватних та державних закладів до створення належних умов для перебування з дітьми, а також експертну роботу з впровадження стандартів дружньої до сімей інфраструктури міст.